Rejestracja Logowanie
FreeCurrencyRates.com

Facebook

Newsletter


Wróć do spisu aktualności

Czy obecność kamienia szlachetnego w pierścionku zaręczynowym ma znaczenie?

23-04-2021
Czy obecność kamienia szlachetnego w pierścionku zaręczynowym ma znaczenie?
Nie od dziś wiadomo, że kobiety cenią biżuterię pod względem jej ozdobności. Wiele z nich marzy o pierścionku zaręczynowym z dużym oczkiem. Jednak co powinno owo oczko stanowić? Odpowiedź jest prosta - kamienie szlachetne. Zostaje tylko kwestia tego, jak dobrać odpowiedni do upodobań i charakteru danej kobiety. Zastanawiasz się, jakie znaczenie mają poszczególne kamienie szlachetne? Sprawdź, czym charakteryzują się trzy najpopularniejsze.

Brylant, czyli klasyczny kamień szlachetny w biżuterii

Diamenty to jedne z najtrwalszych minerałów, jakie występują na ziemi. Powstają przez wiele lat, w wyniku procesów geologicznych, jakie zachodzą w naszej skorupie ziemskiej. Wydobyte i oszlifowane nazywa się brylantami, i to właśnie w tej postaci wykorzystywane są do ozdabiania biżuterii.

Brylanty ze względu na swój biały kolor postrzegane są jako oznaka czystości i niewinności. Są one także symbolem trwałości związku i stałości w uczuciach. Pierścionek z brylantem sprawdzi się u każdej kobiety, która cechuje się silną osobowością, pomagającą jej zadbać i o siebie, i o bliskich.

Szmaragd - nietuzinkowe piękno ukryte w zieleni

Pierścionek ze szmaragdem to idealne rozwiązanie dla pań, które nie lubią klasycznych i oklepanych rozwiązań, jakim jest biżuteria ozdabiana zwykłymi diamentami. Szmaragd cechuje się zielonym kolorem, który przywołuje skojarzenia z naturą, spokojem, bezpieczeństwem i ogólną harmonią. Uważa się, że oznacza on siłę, witalność i szczęście. Szmaragd wykorzystywany w pierścionkach zaręczynowych ma symbolizować głębokie uczucie do drugiej osoby i obietnicę wierności. Decydując się na pierścionek ze szmaragdem dla swojej ukochanej dajesz jej poczucie stabilności, ulokowanej w głębokiej więzi.

Pierścionek zaręczynowy z centralnie osadzonym szmaragdem będzie się dobrze prezentował na każdej dłoni, niezależnie od koloru cery. W sprzedaży spotkasz się z modelami, w których gra on główną i jedyną rolę, oraz z takimi, gdzie został połączony z drobnymi brylantami. Zielony szmaragd otoczony białymi diamencikami zostanie idealnie podkreślony, a jego kolor jeszcze bardziej uwidoczniony. Zastanów się, jak bogato zdobioną biżuterię nosi Twoja wybranka i kieruj się tym przy wyborze pierścionka na tę wyjątkową okoliczność.

Szafir jako symbol królewskiej mądrości

Pierścionki zaręczynowe bardzo często ozdabiane są szafirami. Ten kamień szlachetny charakteryzuje się pięknym, błękitnym odcieniem, który niejednokrotnie przechodzi w delikatny turkus. Szafiry symbolizują królewską mądrość, a także czystość i szczerość uczucia. Niebieski kolor niesie ukojenie i ochronę, a trwałość kamienia dba o trwałość związku.

Szafiry używane są do zdobienia biżuterii z wielu powodów. Trwałość kamienia pozwala na wykorzystanie ich w pierścionkach zaręczynowych nie tylko ze względów praktycznych, ale i symbolicznych - nieskończoności i nieśmiertelności uczucia. Wiele osób wierzy, że piękne odcienie niebieskich szafirów łagodzą nerwowość oraz stanowią idealny amulet dla każdego związku opartego na wzajemnym zaufaniu.

Diamenty, szmaragdy i szafiry to tylko trzy spośród kamieni szlachetnych. Piękne i trwałe stanowią doskonały sposób na ozdobienie pierścionków zaręczynowych. Bez względu na to, który z nich wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie on cudownie prezentował się na dłoni Twojej wybranki.

Artykuł powstał dzięki współpracy z salonem jubilerskim Marko.

 
 
Facebook
VK
Newsletter

Newsletter

Dzięki zapisaniu się do newslettera będziesz informowany o nowościach i promocjach!


Wróć na górę strony